„Čitajmo naglas“

Učenici četvrtog i šestog razreda Matične i područnih škola OŠ Vladimira Nazora Pazin svake godine sudjeluju u natjecanju „Čitajmo naglas“. Glavna ideja koja se ostvaruje kroz provođenje natjecanja je popularizacija knjige i čitanja te poticanje pozitivnog natjecateljskog duha.

U četvrtak 13.2.2020. održano je polufinalno natjecanje učenika četvrtog razreda naše područne škole u Trvižu. Učenici su čitali kratke priče iz zbirke priča „Dođi da ti pričam“ Nade Iveljić u ovom, završnom krugu natjecanja. U krugovima koji su prethodili čitale su se priče iz zbirke Zvonimira Baloga „AnaTomiJa Crvenšlapica“  te „Plastično more“, priča autorica Marine Mezak i Jasminke Salamon koja se bavi ekološkim problemima zagađenja i neprihvatljivog odlaganja plastičnog otpada.

Kriteriji kojima smo se vodili u odabiru su izražajnost u čitanju, poštivanje interpunkcijskih znakova, razgovjetnost i glasnoća čitanja te točnost pročitanog teksta. Zbrojivši i oduzevši sve navedeno složili smo se da je najuspješniji čitač, pobjednik u kategoriji četvrtog razreda, učenik Tvrtko Ferenčak. Pohvale također upućujemo cijelom razredu uz želju da i dalje nastave izražajno čitati razvijajući svoj, poseban stil i interpretaciju teksta. Tvrtku držimo palčeve za finalno natjecanje koje će se održati povodom obilježavanja Svjetskog dana knjige i autorskih prava, 23.4 2020., u knjižnici Matične škole u Pazinu.

objavio: Nensi Mikulić   datum: 9. 3. 2020.