„Čitajmo naglas“

„Čitajmo naglas“ natjecanje je koje se već tradicionalno održava u Matičnoj i svim područnim školama OŠ Vladimira Nazora Pazin. Glavna ideja koja se ostvaruje kroz provođenje natjecanja je popularizacija knjige i čitanja te poticanje pozitivnog natjecateljskog duha. Ujedno, ovo je i odlična prilika za uživanje u čitanju na glas i slušanju priča. U skladu sa time učenici četvrtog i šestog razreda čitali su tokom proteklih mjeseci  tekstove Zvonimira Baloga, Jane Bauer, Grigora Viteza, Jo Nesboa i Gendrutisa Morkūnasa. Svaki učenik ima svoj, poseban stil čitanja i interpretaciju teksta te izbor najboljih nije bio lagan.

U uži krug natjecanja plasirale su se četvrtašice Niky Brajković, Lucija Pavletić, Taša Brajković i Aurora Zović. Od šestaša to su bili Matej Štefanuti, Glorija Ivančić i Antonia Ivančić.

U polufinalnom natjecanju učenice Aurora Zović (4.r) i Antonia Ivančić (6.r) osvojile su prva mjesta.

Finale

Završnica natjecanja održana je u utorak, 16. travnja u školskoj  knjižnici Matične škole Pazin. Na finalnom natjecanju, uz učenike ostalih područnih škola i Matične škole sudjelovale su učenice PŠ Trviž, Aurora Zović (4.r) i Antonia Ivančić (6.r.).

U finalu su četvrtaši  čitali zgode i nezgode nespretne Divljice i naočitog Tonkka Bontonka iz zbirke tekstova Ivanke Borovac, a šestaši šašave „Naopake bajke“ iste autorice.

Pobjednica ovogodišnjeg natjecanja u „Čitanju naglas“  u kategoriji četvrtih razreda je učenica naše škole, Aurora Zović, a u kategoriji šestih razreda učenik Borna Pulić iz Matične škole Pazin.

Pobjednici su nagrađeni knjigama, a svi zajedno priznanjima i straničnicima kako bi im ovaj susret još dugo ostao u lijepom sjećanju te ih motivirao na daljnji rad, učenje, ali i čisto guštanje u pisanoj riječi.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 3. 5. 2019.