Regoč

Petak, 15. ožujka 2019., učenici naše škole, od 1. do 8. razreda, pogledali su predstavu „Regoč” Ivane Brlić Mažuranić u adaptaciji i režiji Olje Lozice nastala u suradnji Hrvatske drame HNK Ivana pl. Zajca sa studentima Glume i medija Akademije primijenjenih umjetnosti u Rijeci izvedene na pozornici HKD-a na Sušaku.

Kosjenka i Regoč dva su posve različita bića. No, bez obzira na različitost, postaju prijatelji, a zahvaljujući prijateljstvu svijet mogu vidjeti drugim očima. Priča govori kako ljubavlju, prijateljstvom, prihvaćanjem različitosti i zajedništvom možemo mijenjati svijet.

Nakon predstave učenici su svoje slobodno vrijeme iskoristili su za šetnju Korzom a zatim se veselo vratili svojim domovima.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 28. 3. 2019.