Natjecanja i smotre

U nastavku donosimo pregled naših uspjeha na školskim natjecanjima.

Smotra LiDraNo 2019.

Gradsko - općinski susret LiDraNo 2019. za dramsko-scenski izraz (pojedinačni i skupni nastupi) održan je 25. siječnja 2019. godine.

U kategoriji kazivanja poezije sudjelovalo je troje učenikamonolog je imalo dvoje učenika, a dramsko scensku igru tri skupine učenika.

PŠ Trviž predstavile su dvije učenice 6. razreda, Marija Brajković - mentorica Jelena Načinović.  i Sara Cvijanović- mentorica Ema Velenik Benčić.

Za sudjelovanje na županijskoj smotri LIDRANO 2019. odabrani su sljedeći učenici:

Dramsko-scenski izraz – pojedinačni i nastup:

Monolog:

Marija Brajković, 6.r., PŠ Trviž, „Ustani se Tone“ / Zdravko Brajković, mentorica Jelena Načinović

Sven Bernat, 7.r., PŠ Motovun, „Sasvim  sam popubertetio“ / Sanja Pilić, mentorica Mirta Milanović

Za literarno-novinarsko stvaralaštvo smotre LiDraNo 2019. bilo je prijavljeno je 16 literarnih radova. činile su učiteljice

Za sudjelovanje na županijskoj smotri LIDRANO 2019. prosudbeno povjerenstvo koje je raddilo u sastavu: Patricija Golob-Fonović, Jelena Načinović i Tanja Grubiša predložilo je radove sljedećih učenika:

1. Josip Đurić Vadinjof, 6. r. PŠ Tinjan, mentorica Snježana Banovac

2. Ema Brečević, 7. r. MŠ Pazin, mentorica Patricija Golob-Fonović

3. Antonia Poropat, 3. r. PŠ Tinjan, mentorica Jasminka Antolović

4. Marija Brajković, 6. r. PŠ Trviž, mentorica Jelena Načinović

5. Lea Bratanović, 6. r. PŠ Karojba, mentorica Lorena Legović

Čestitke Mariji i njenoj mentorici, učiteljici Jeleni Načinović!

Počela su natjecanja…

I ove su godine učenici PŠ Trviž aktivno uključeni na školska natjecanja kako bi iskazali svoje sposobnosti, vještine i znanja koja su stekli. Najviše prilika za iskazivanjem stečenog znanja iskoristili su učenici 8. razreda, neki su se učenici prijavili za natjecali iz više nastavna predmeta, čak tri.

Učenici PŠ Trviž sudjelovali su na natjecanju u znanju iz: fizike, talijanskog jezika, LiDraNu, matematike, tehničke kulture, kemije i biologije.

Predstoji nam još i natjecanje iz povijesti, geografije, te sportska natjecanja, natjecanje „Sigurno u prometu“ matematičko natjecanje „Klokan bez granica“.

Najuspješniji na školskom natjecanju stekli su uvjete za sudjelovanje na županijskom natjecanju.

Učenik Antonio Cvijanović (8. razred) za sada ima najuspješnije rezultate. Već je sudjelovao je na četiri školska natjecanja i planira sudjelovati još na natjecanju iz geografije. Prvo mjesto osvojio je na natjecanju iz fizike – mentorica Kristina Benčić i tehničke kulture – mentorica Tina Mihelčić Sloković, te je  pozvan na županijsko natjecanje iz ovih predmeta.

Učenica Marija Brajković (6. razred) uspješno je sudjelovala na školskoj razina smotre LiDraNo 2019. godine. Njezin je rad odabran između 16 pristiglih literarnih radova u uz još četiri odabrana rada predložen za sudjelovanje na županijskoj smotri - mentorica Jelena Načinović.

Marija je ostala zapažena i u dramsko–scenskom izrazu (pojedinačni nastup) te je njezino kazivanje poezije - mentorica Jelena Načinović, također predloženo za sudjelovanje na županijskoj smotri LiDraNo 2019. godine.

Učenici PŠ Trviž sudjelovali su i na školskim sportskim natjecanjima. Na županijskom sportskom natjecanje u rukometu sudjelovat će učenik Luka Sironić (7. razred) - mentor Ivan Miličić.

Svim sudionicima natjecanja, a posebno najuspješnijima, ČESTITAMO.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 12. 2. 2019.