Naša mala knjižnica – Razmjena knjižnih junaka

Učenici četvrtog razreda područne škole Trviž sudjeluju u projektnoj aktivnost „Razmjena knjižnih junaka“ koja se provodi u sklopu međunarodnog projekta „Naša mala knjižnica“. Projekt na području Hrvatske provodi nakladnička kuća Ibis grafika iz Zagreba u suradnji s vrtićima, školama, knjižnicama i ostalim institucijama.

Priču Grigora Viteza „O zecu koji se volio smijati“ učenicima je pročitala učiteljica Jasminka Milovan. Nakon toga, pročitali su je naglas i sami učenici, a potom krenuli u izradu knjižnog junaka Zeca Dugouhova. Na prethodno pripremljenu shemu zeca aplicirali su uši, oči, naglasili šapice i izradili odjeću za Dugouhova. Uz pomoć mama, nona i školske knjižničarke ubrzo su veseli zečevi osvanuli u školi i razveselili svih koje su susreli na školskim hodnicima. Održana je modna revija na kojoj je izabran zec koji će otputovati na razmjenu. Na iznenađenje učenika, na dan održavanja revije, stigao je i zeko iz Murskog Središća da se upozna sa svojim domaćinima. Nakon što se predstavio, učenici su istražili kraj iz kojeg stiže koristeći Google Earth aplikaciju. Uz mnoštvo zbivanja zaboravilo se na fotoaparat te je ovih par fotografija snimljeno nakon što se strka smirila.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 12. 2. 2019.