Predstavljen projekt „Moja prva knjiga“

U srijedu, 25. siječnja, posjetile su nas predstavnice udruge za promicanje kulture čitanja „KAlibra“ kako bi predstavile projekt „Moja prva knjiga“. Radi se o državnom natječaju za učenike osnovnih škola koji se sastoji od pisanja i ilustriranja vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju poznati hrvatski književnici – Sanja Pilić i Tito Bilopavlović.

Učenici su pomno pratili predavanje te su, nakon što im je objašnjeno o čemu se radi i kako izgleda izrada slikovnice – kako napraviti naslovnu stranicu, gdje i na koji način ubaciti tekst, kojim sve tehnikama izrađivati ilustracije i sl. i sama veselo prionuli na posao. Predstavljeni su im i radovi nagrađeni prethodnih godina što ih je jako inspiriralo i ohrabrilo.

Natječaj je otvoren do 31. ožujka pa vjerujemo da će učenici do tada dovršiti svoje radove i tko zna, možda netko od njih na kraju izda i svoju vlastitu knjigu – autorsku slikovnicu.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 9. 2. 2017.