Festival o pravima djece

UNICEF u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje, Hrvatskim filmskim savezom i POU Pazin u sklopu ovogodišnjeg Festivala o pravima djece, organizirao je besplatnu filmsku matineju u trajanju od 72 minute (preporučena dob djece je od 4. do 8. razreda) za sve zainteresirane učenike i učitelje.

Na matineji su biti prikazani najbolji filmova dječjeg  stvaralaštva iz Hrvatske  Uz promicanje stvaralaštva djece i inkluzije, sve projekcije su prilagođene djeci s oštećenjem vida ili sluha.

Učenici od 4. do 8. razreda PŠ Trviž i 4. razreda PŠ Kašćerga u Pazinu su pogledali prikazane filmove. I ove su godine uživali u zanimljivim filmskim uradcima učenika osnovnih škola.

Projekciji su se pridružili učenici 5. razreda PŠ Karojba i PŠ Motovun, koji su toga dana bili na terenskoj nastavi u Pazinu.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 26. 10. 2016.