Vesele maškare

Ples pod maskama i paljenje pusta na školskom igralištu

U utorak, 16. veljače na našem školskom igralištu organizirali smo ples pod maskama i paljenje pusta. U cijelom događanju sudjelovali su svi djelatnici u školi. Kuharica je pekla fritule, spremačica palačinke, učiteljice i voditeljica  su se maskirale i  i zaplesale s učenicima. Da zadovoljstvo bude još veće pobrinuo se  i naš kućni majstor i s kaubojima iz Ruhci i njihovim prijevoznim sredstvima: konjić –motorinom, „salon“-om, te kočijom s konjskom zapregom. Narvno bio je tu i indijanac koji nam je sa svog vozila puštao prigodnu glazbu i napravio dobar ugođaj. Učenici su se po igrališu lagano provozali čudesnim kaubojskim prijevozom, malo odsjeli u „salonu“, popili Cedevitu, zaplesali, pojeli fritulice...

Roditelji i susjedi su se okupili da vide što to toliko „trešti“ i što se dešava na školskom igralištu, počastili se našim fritulama, te krofnama, fritulama i cukerančićima koje su ispekle mame ili none…(Hvala svima koji su nas podržali i došli nas vidjeti!)

Na kraju smo zapalili pusta uz optužbu da je kriv što nemamo sportsku dvoranu, više učionica i prostora u školi, parkiralište, bolji pristup i sigurniji put do škole, autobusno stajalište i čekaonicu, te veći  prostor za održavanje priredbi!!!!

Blickalii su fotoaparati, mobiteli… Evo dijela onog što smo zabilježili….:)

objavio: ZDENKA Turkalj-Čohilj   datum: 19. 2. 2010.