Dani zahvalnosti za plodove zemlje, Dani kruha i Svjetski dan hrane

Svake godine učenici  PŠ Trviž spremno se priključuju obilježavanju Dana kruha i Svjetskoga dana hrane. Tako je bilo i ove godine. Kako bi se prisjetili koliko nam je hrana važna u životu, odlučili su se sami okušati u pripremanju slastica i, naravno, njihovoj degustaciji.

Učenici razredne nastave u školskoj su kuhinji izradili kolač od jabuka te prigodan crtež sa stablima jabuka koji krasi hodnik naše škole.

Učenici petih i šestih razreda su u pratnji svoj razrednica također izradili kolač od jabuka.

Učenice sedmog razreda bile su na nastavi Hrvatskoga jezika veoma vrijedne te su se s velikim entuzijazmom priključile obilježavanju prigodnih dana koristeći se medijima (medijska kultura). Osmislile su i, tijekom vikenda, snimile dva filma te izradile plakat koji je krasio učionicu Petice tijekom prezentacije rada i obilježavanja prigodnih dana.

Naime, učenice Vanessa Smoljan i Matea Šćulac odlučile su same, služeći se receptom, pripremiti mramorni kolač. Tijekom pripreme vrijedno su postupak pratile fotografiranjem, korak po korak. Nakon što je kolač dovršen, fotografije su, popraćene pojašnjenjima i navođenjem recepta,  uvrstile u plakat na hamer papiru te izložile u Petici.

Učenice Maja Štefanuti i Ema Zović odlučile su pripremiti dva jela, slano i slatko. Prvo je jelo bila popularna pizza, kojoj doista nije nedostajalo sastojaka i koja je, sudeći po filmu, bila zasigurno zasitna. Ipak, kako to obično biva, nakon glavnog jela dolazi desert. Tako su se Ema i Maja, nakon pizze, odlučile zasladiti pripremom kolača s jabukama.

Oba su jela pomno i pedantno pripremale, komentirajući svaki postupak pripreme, a izradu su popratile snimivši dva kraća filma koja su nas podsjetila na kulinarske emisije koje imamo prilike gledati na televiziji.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 2. 11. 2015.