Ekskurzija osmaša

Ekskurzija učenika 8.a, 8.c, 8.d razreda Matične škole Pazin te učenika 8.r. PŠ Karojba, PŠ Motovun, PŠ Trviž i PŠ Sveti Petar u Šumi realizirana je u terminu od 12.4. - 15.4.2014.godine.

Polazak je bio iz Pazina u pravcu Venezie ,najpoznatijeg grada na vodi i prema mnogima najromantičnijeg grada na svijetu. Razgledali su Duždevu Palaču, Most Uzdisaja, Nove Prokurative, Toranj sa satom, Most Rialto, posjetili su manufakturu i demonstraciju izrade stakla.

Nastavili su putovanje do Padove gdje su razgledali Baziliku Sv.Antuna i Trg  Pratodella Valle. Sljedeći grad bio je Rimini. Tamo su posjetili zabavni centar Miarbilandia.

Posjetom zabavnom parku  Italia u Miniaturi razgledali su  replike i makete najpoznatijih građevina Italije i Europe.

Nakon Rimini krenuli su prema Republici San Marino, trećoj najmanjoj državi u Europi, a ujedno i jednoj od najstarijih država na svijetu.Razgledali su povijesnu jezgru i posjetili Delfinarij.

Zatim su krenuli u pravcu Bologne, gradu poznatom po kulinarstvu, brojnim kolonadama i sveučilištu. Razgledali su Katedralu Sv.Petra, Neptunov Trg i spomenik, Gradsku vijećnicu i najstarije sveučilište na svijetu iz 1308. godine.

Putovanje su završili posjetom  Ferrare i Verone. Bilo je ovo još jedno nezaboravno putovanje naših osmaša koje će im zasigurno ostati u lijepom sjećanju.

objavio: JASNA Matas Sinožić   datum: 16. 5. 2014.