POZDRAV PROLJEĆU

U petak, 21. ožujka 2014. godine za sve učenike PŠ Trviž i Kašćerga od 1. do 8. razreda organizirao se odlazak u Gračišće povodom obilježavanja prvog dana proljeća.

Učenici od 1. do 4. razreda pješačili su dio staze Sv. Šimuna zajedno sa učenicima PŠ Gračišće, koju su kasnije posjetili i odmjerili snage u sportskim igrama na školskom igralištu.

Učenici od 5. - 8. razreda pješačili su stazom Sv. Šimuna do velikog slapa. Spuštali smo se strmom stazom, proučavali i raspoznavali biljni i životinjski svijet uz stazu.  Stigavši na odredište divili smo se ljepoti slapa i uživali u prirodi. Povodom Svjetskog dana voda, koji se obilježava 22. ožujka, izmjerili smo temperaturu vode koja je taj dan iznosila 11o, i pH vode koji je iznosio 7,9. 21. 3. obilježavao se i Dan šuma, pa smo uputili Molitvu šumama.Nakon okrijepe i odmora, pripremili smo se za povratak, koji je bio nešto zahtjevniji, ali ipak su svi uspješno došli do cilja. Vjerujete, isplatilo se jer su nas na cilju dočekali kolači kojima su nas počastili u PŠ Gračišće. Ovim putem im se zahvaljujemo i veselimo ponovnom susretu.

objavio: JASNA Matas Sinožić   datum: 25. 3. 2014.