DAN PLANETA ZEMLJE

22. travnja obilježava se Dan planeta Zemlje. Obilježili smo ga čišćenjem i uređenjem okoliša škole, sadnjom cvijeća i trajnica u kamenjar i prezentacijom projekta učenika 6. razreda "Divlja odlagališta u okolišu škole" pod vodstvom učiteljice geografije Kristinom Herega.

Svake se godine 22. travnja na svim kontinentima održavaju se brojna događanja posvećena očuvanju i zaštiti prirodnog okoliša našeg planeta.  Barem jedan dan u godini treba se posvetiti za očuvanje okoliša. Tako je naša škola održala akciju. Učenici dodatne nastave iz geografije zajedno sa učiteljicom Kristinom Herega posjetili su divlja odlagališta otpada. Odlagališta otpada kartiraju prema geografskoj širini i dužini te nadmorskoj visini. Jednoga dana učenici će otići počistiti odlagališta otpada. Tako će pomoći da planet bude čist. Možda će ta naša gesta potaknuti druge ljude da čiste planet Zemlju.

Alanis Mirko, 6. razred

Akciju smo nastavili čišćenjem i uređenjem školskog okoliša u kojoj su sudjelovali svi učenici od 1. - 8. razreda zajedno sa svojim razrednicima uz pomoć domara i voditeljice škole. Učenici su donjeli sadnice cvijeća koje smo posadili u kamenjar i vaze, pokupljali smo smeće unutar i van dvorišta škole i na taj način učinili okoliš škole ugodnijim i ljepšim mjestom za boravak.

objavio: JASNA Matas Sinožić   datum: 24. 4. 2013.