ČAROBNA ITALIJA

U periodu od 25. 03. - 28. 03. učenici osmog razreda naše škole te PŠ Lupoglav i 8a razreda MŠ Pazin realizirali su ekskurziju putovanjem u Italiju zajedno sa svojim razrednicima Milicom Fabris-Šilić, Dragutinom Mujićem  i Majom  Curić

Krenuli smo rano ujutro. Prva stanica bila je Venecija koju smo  razgledali brodićem i posjetili otok Murano gdje smo prisustvovali demonstraciji izrade i proizvodnje stakla. Zbog vremenskih nepogoda odustali smo od razgledavanja Padove i odlučili krenuti u hotel Blitz. Drugi dan razgledavali smo Italiju u minijaturi i tamo nam je bilo zabavno,a imali smo i 3 besplatne sprave za zabavu. Poslijepodne krenuli smo u državu San Marino.Tamo smo razgledali Trg Slobode, crkvu sv. Martina, palaču vlade i usput vidjeli predsjednika San Marina. Padao je snijeg i kiša,ali to nas nije sputavalo da nastavimo sa obilaskom države San Marino. Navečer krenuli smo u hotel Blitz.

Treći dan nakon što smo otišli iz hotela Blitz zaputili smo se prema Bologni,gdje smo razgledali Staru jezgru grada, katedralu Sv. Petra, Neptunov trg i spomenik.Put smo nastavali u Safari parku u blizini Verone u kojoj smo vidjeli terasu Julie i arenu. Nakon toga otišli smo u hotel Garda.

Četvrti, ujedno i posljednji dan proveli smo u Gardalandu,gdje smo imali slobodno vrijeme da se zabavimo u brojnim atrakcijama parka: Plavi tornado, Raptor, Magična planina, Colorado Boat, Vlak smrti, Top spin, Slobodan pad…

Kući smo krenuli u 18:00 sati,a stigli smo oko 23:30. Bilo nam je zabavno, nezaboravno i ugodno putovanje.

Leana H., Samanta C. i Katarina K.

objavio: JASNA Matas Sinožić   datum: 17. 4. 2013.