EDUKACIJSKA RADIONICA "MORSKI SVIJET IZBLIZA"

U sklopu projekta Rekonstrukcija i nadogradnja dječjeg odmarališta Špadići – „More od malih nogu“, 17. listopada 2023. započela je provedba kratkotrajnog boravka djece u odmaralištu Špadići gdje će učenici 2. i 3. razreda MŠ Pazin i svih PŠ u sklopu terenske nastave sudjelovati u edukacijskoj radionici „Morski svijet izbliza“. 6. i 7. studenog sudjelovali su i naši učenici 2. i 3. razreda.

Radionicu su vodili morski biolog dr. sc. Neven Iveša, biologinja Mara Milić i edukator Marin Kuzmanić koji su  djecu upoznli s morskim organizmima jadranskog podmorja, očuvanjem morske bioraznolikosti te s ribarskom, pomorskom i akvakulturnom tradicijom.

Tijekom radionice djeca su imala  priliku izbliza upoznati žive morske organizme i saznati razne zanimljivosti o njima. Kako bi im se približio morski svijet, prezentiraju im se rak samac, moruzgva, rak spužvaš, rakovica, zvjezdača, drhtulja, koralji, školjka mušula (Noina arka).

U drugom dijelu radionice, djeca su učila  o ribolovnim alatima i  pomorskoj baštini.

objavio: Mirjana Zović   datum: 8. 11. 2023.