Poznajem li Crveni križ?

Učenici šestog razreda odslušali su predavanje predstavnika Crvenog križa na temu: "Poznajem li Crveni križ?".  Saznali su kako je organizacija Crvenog križa osnovana, koje su joj zadaće i ciljevi te na koji se način može postati volonterom Crvenog križa.

Učenici su pogledali i film  o   nastanku  i djelovanju ove međunarodne humanitarne organizacije, te aktivnostima koje Gradsko društvo Crvenog križa provodi kao što su prva pomoć, dobrovoljno darivanje krvi, humanitarni programi, zdravstveno-preventivni programi, rad s mladima, Služba traženja, Služba spašavanja života na vodi i ekološke zaštite priobalja, te priprema i odgovor na katastrofe. Pogledali su i film o Henryju Dunantu, na temelju čije je ideje Crveni križ i osnovan 1863.godine.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 11. 12. 2015.