Sigurno u prometu

Sigurno u prometu je natjecanje učenika osnovnih škola u poznavanju prometnih propisa i sigurnosnih pravila. Održano je 26. ožujka 2015. godine.

PŠ Trviž predstavljalo je 13 učenika iz trećeg, četvrtog i petog razreda. Najbolji plasman postigla je učenica 5. razreda Stefani Mogorović koja je u kategoriji djevojčica bila prva. Time se plasirala na županijsku razinu natjecanje. ČESTITAMO!

Ovu prometno edukativnu akciju tradicionalno organizira Hrvatski autoklub zajedno s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta te Agencijom za odgoj i obrazovanje.

Natjecanje „Sigurno u prometu“ provodi se za učenike osnovnih škola s ciljem da učenici dobiju temeljna znanja o prometnim propisima i sigurnosnim pravilima, te da što bolje svladaju vještinu vožnje biciklom.

Natjecanje se sastoji od teorijskog dijela natjecanja (provjere znanja o prometnim propisima i sigurnosnim pravilima) te praktičnog dijela natjecanja (upravljanje biciklom prema točno utvrđenom sadržaju). Natječu se učenici u dobi od 10 do 12 godina.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 27. 3. 2015.