Obilježili smo Dan škole

Učenici naše škole i ove su godine na završnoj priredbi iznenadili i razveselili roditelje i ostale goste svojom kreativnošću.

Prije početka priredbe, prisutne je pozdravila donačelnica općine Motovun, Valentina Štefanić Lakošeljac i uručila prigodne darove učenicima i njihovim učiteljima, sudionicima županijskih i međužupanijskih natjecanja. Na natjecanjima su sudjelovali:

1. Ivana Labinjan, 8.raz, županijsko natjecanje iz talijanskog jezika, mentorica: Mirta Milanović
  2. Leo Bertoša, 6.raz, županijsko i međužupanijsko natjecanje u atletici, mentor: Dalibor Radović
  3. Matea Paladin, 7.raz, međudržavno natjecanje ''Klokan bez granica'', mentorica: Tijana Krnjus
  4. Kristijan Rabak, 7.raz, županijsko natjecanje ''Di ča slaje zvoni'', mentorica: Zdravka Belac
  5. Nicole Nemet, 4.raz, županijsko natjecanje ''Di ča slaje zvoni'', mentorica: Dejli Rabar

Školski zbor u veselom izdanju i plesne, lepršave točke učenika razredne nastave s nadahnutim koreografijama samo su bile obećavajući uvod u uzbudljivu večer. Priredba se održala na ulazu u školu gdje zanimljiva arhitektura i konfiguracija tla nudi bezbroj mogućnosti za izvođenje pripremljenog programa.

Učenici koji pohađaju Glazbeni odjel OŠ Vladimira Nazora Pazin predstavili su se publici.

Karla Rabak i Kristijan Rabak pročitali su svoje literarne radove, a Kristijan je sa svojim radom nastupio i u Žminju na susretu ''Di ča slaje zvoni'', gdje je nagrađen. Tamo je našu školu predstavljala i Nicole Nemet, učenica četvrtog razreda, koja je recitirala recitaciju Mate Balote ''Pramaliće''.

Motovun je nakratko posjetila i slavna pjevačica Jelena Rozga i razveselila prisutne svojim nastupom. Uočena je zapanjujuća sličnost s učenicom naše škole Melani Bertoša.

Vrhunac ove vesele priredbe bio je neočekivani dolazak gospodina Milana Zoranovića i gospođe Kristinke Rabak Gitarović koji su svoje nesuglasice oko položaja Motovuna izgladili nazdravljanjem ''čašom vina od Tomca i Fakina''. U izvedbi ove predstave briljirali su članovi scenske grupe sedmog i osmog razreda, a naročito su nas svojim glumačkim umijećem oduševili Antonio Tomaz i Kristijan Rabak.

Publika, u kojoj su većinom bili ponosni roditelji, neumorno je pljeskala i time nas motivirala da sljedeće godine budemo isto tako dobri, ako ne i bolji.

objavio: Tijana Krnjus   datum: 19. 6. 2015.

« Svibanj 2024 »