Projektni dan!

I ove smo godine 10.06.2013. imali projektni dan u našoj školi u kojem smo prezentirali naše projekte rađene tijekom godine!

Svi su se zdušno trudili prezentirati svoja istraživanja i trud tijekom cijele godine!

* Prvi razred zajedno sa učiteljicom Danijelm Korlević Banovac imao je projekt

DOMAĆE ŽIVOTINJE (što su sve saznali o njima napisali su na plakate, osmišljali su stihove za svoju slikovnicu i potrudili se odrecitirati pjesmicu o različitim vrstama repova):

* Drugi i treći razred zajedno sa svojim učiteljicama Dejli Rabar i Marinom Srdoč istraživali su sve o  GLAZBALIMA NEKAD I DANAS (na Power Point prezentaciji pokazali su sve što su saznali o toj temi, potrudili su se naučiti svirati, plesati i pjevati):

* Četvrtaši su sa svojom učiteljicom Sandrom Kaligari prezentirali projekt NACIONALNI PARKOVI HRVATSKE ( u Power Point prezentaciji koju su sami osmislili pojedinačno su prezentirali svaki po jedan nacionalni park u RH):

* Šesti, sedmi i osmi razred sa svojom učiteljicom engleskog i talijanskog jezika Mirtom Milanović istraživali su poveznice engleskih i talijanskih riječi koje imaju isti ili sličan korijen, u projektukoji se nastavlja i iduće godine: TALIJANSKO - ENGLESKO - HRVATSKI RIJEČNIK

* Osmaši su se sa učiteljicama hrvatskog jezika Zdravkom Belac i Tatjanom Savić potrudili istražiti sve o životu i djelatnosti naših istarskih književnika u projektu ČUVAJMO RIJEČI SVOGA ZAVIČAJA - PISCI NAŠEG ZAVIČAJA i prezentirali nam u Power Pointu i na plakatu.

* U projektu ISTARSKI ZNANSTVENICI SVJETSKOJ ZNANOSTI učenici viših razreda sa učiteljem tehničke kulture Brankom Peruškom potrudili su se saznati sve o našim istarskim znanstvenicima: A.Mohorovičiću, Josefu Resselu, Andrei Anticu da Montona, Matiji Vlačiću Iliriku, Hermanu Dalmatinu i Hermanu Potočniku Noordungu.

* Učenici dodatne nastave iz fizike i kemije te njihovi voditelji Nada Ćakić Dinić i Jagoda Oplanić potrudili su se približiti znanost i znanstvene metode učenicima nižih razreda u projektu DAN ZNANOSTI - DANI OTVORENIH VRATA. Koliko su bili uspješni u prezentiranju i izvođenju raznih pokusa možete vidjeti u prezentaciji u prilogu!

* I na kraju, u našem višegodišnjem projektu UPOZNAJMO I OPLEMENIMO OKOLIŠ NAŠE ŠKOLE sudjelovali su svi učenici naše škole sa svojim učiteljicama. Power Point prezentaciju je pripremila naša voditeljica Vesna Čubrić, a što smo sve radili ispričali su nam učenici škole:

Želite li saznati više, tj. što smo sve sadili, kako izgleda okoliš naše škole danas, možete prošetati uokolo ili pogledati ovu prezentaciju u prilogu!

Priloženi dokumenti:
Ure_enje_okolisa_skole,_PROJEKT_2012.-13..ppt (10.40 MB)
dan_znanosti_12-13.ppt (806.50 KB)

objavio: Marina Srdoč   datum: 14. 6. 2013.

« Svibanj 2024 »