Terenska nastava u Pazinu

Učenici  1. i 2. razreda su 27.listopada išli na  terensku nastavu u Pazin. Posjetili su Gradsku knjižnicu Pazin, Etnografski muzej i Javnu vatrogasnu postrojbu Pazin.

U Gradskoj knjižnici dobrodošlicu  im je zaželjela knjižničarka Marina gdje im je kroz obilazak knjižnice i njezinih odjela ispričala sve o uslugama knjižnice, brojnim radionicama za osnovnoškolce te što sve mogu pronaći u fondu knjižnice. Sudjelovali su u pričaonici i poslušali zanimljivu priču Zrinke Stipić, Oliver i Zola.  Na kraju su zajedno i zapjevali. Ovakvim posjetima, djeci se želi približiti knjižnica kao mjesto susreta i razmjene informacija, razvijati ljubav prema knjizi, poticati čitanje te stjecati vještine potrebne za cjeloživotno učenje.

U Etnografskom muzeju učenici su mnogo naučili o Istri. Uz obilazak i zanimljive priče kustosice naučili su kako su ljudi nekad živjeli i čime su se bavili.

Učenici su posjetili i Javnu vatrogasnu postaju Pazin. Vatrogasac Vilim, tata naših učenika ali i ostali vatrogasci upoznali su djecu s radom vatrogasaca, pokazali im vatrogasna vozila te su ih upoznali i s različitom opremom s kojom izlaze na intervencije. Djeca su uživala u posjetu, naučila da se vatrom ne smije igrati i kako postupiti ako trebaju pomoć vatrogasaca.

Na kraju su uživali u obnovljenom Parku istarskih velikana i Parku narodnog ustanka. Sretni i zadovoljni, kući su se vratili vlakom u popodnevnim satima. Izuzetno zanimljiva i dobro osmišljena terenska nastava u kojoj su učenici puno naučili i dobro se zabavili.

objavio: Marija Bašić   datum: 27. 10. 2021.

« Svibanj 2024 »