Priče jesenskih šešira

Tijekom listopada i studenoga učenici 5. razreda su pripremali monolog jesenskog šešira.

Učenici su izrađivali šešire ukrašene jesenskim plodovima te su osmišljavali priče svojih šešira koje su potom ispričali na satu Hrvatskoga jezika. Bili su vrlo kreativni i maštoviti.

Šeširiće su izložili u prostoru škole u povodu obilježavanja Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Kakve su životne priče njihovih šešira, pročitajte u nastavku.

Zovem se Jesenko. Dolazim iz Jesengrada. Volim se družiti, šaliti i putovati.
        Putovao sam kroz Jesenolandiju, Šarenolandiju i mnoge druge zemlje. Volim se igrati s prijateljima. Moji prijatelji zovu se Orahko,Vjetrenac, Lisko, Plodonko, Šarenko i mnogi drugi. Mi svi volimo jesen jer jesen je najšarenije i najzabavnije godišnje doba. Tada se volimo šetati, gađati se lišćem, lebdjeti s jednog stabla na drugo i mnogo toga.
       Orahko svake jeseni uzme pokoji orah i nabaci na sebe, Lisko svo lišće koje mu se svidi, a Šarenko sve što je šareno. Svaki dan igramo igru koji jedan od nas poželi . Kod nas se jedan tjedan sastoji od šest dana pa tako svaki dan jedan od nas zadaje igru koju ćemo igrati.
          Moj život se sastoji od igre s prijateljima sreće i veselja.

Miriam Andrejević, 5.r.

Zovem se Šeširko Jesenko. Dolazim iz Šeširolandije. Živim u glavnom šeširu Šeširolandije, Šeširmiću.

Volim šeširati uz Šeširmić. Moj prijatelj Šešivan i ja volimo igrati šeširoigre npr. šeširošah, šeširomet, šeširokoš itd.

Dođite svi u Šeširolandiju jer ondje možete raditi što želite!

Leon Buršić, 5.r.

objavio: IVA LUK   datum: 15. 11. 2016.

« Travanj 2024 »