Čitajmo naglas 2024. – finale

U četvrtak, 17. travnja u školskoj je knjižnici održano finale natjecanja „Čitajmo naglas“ za učenike četvrtih i šestih razreda svih područnih i Matične škole Pazin.

U kategoriji učenika četvrtih razreda natjecalo se 10 učenika, a u kategoriji šestih razreda njih 9. Radi se o učenicima koji su u polufinalnim natjecanjima koja su održana na jesen, povodom Mjeseca hrvatske knjige proglašeni najboljim čitačima u svojim razredima.

Četvrti razredi: Lucija Zgrablić, 4.a, MŠ Pazin, Eni Žufić, 4.b, MŠ Pazin, Tonka Nefat, 4.c, MŠ Pazin, Sani Brajković, 4.r., PŠ Trviž, Katja Škrinjar, 4.r., PŠ Lupoglav, Debora Bertoša, 4.r., PŠ Motovun, Ema Brčić, 4.r., PŠ Tinjan, Ania Cvitko, 4.r., PŠ Karojba, Petra Franjul, 4.r., PŠ Sv. Petar u Šumi i Karla Putinja, 4.r., PŠ Gračišće.

Šesti razredi: Eleonora Milanović, 6.a, MŠ Pazin, Jan Jovičić, 6.b, MŠ Pazin, Marta Kaser, 6.c, MŠ Pazin, Nora Vretenar, 6.d, MŠ Pazin, Vita Černe, 6.r., PŠ Trviž, Luana Milotić, 6.r., PŠ Motovun, Lucija Matak, 6.r., PŠ Lupoglav, Anita Bubičić, 6.r., PŠ Tinjan, i Ruža Matutinović, 6.r., PŠ Sv. Petar u Šumi.

Učenici četvrtih razreda čitali su slikovnicu Ciconia Ciconia koju je napisala književnica i ilustratorica Andrea Petrlik Huseinović, dok su šestaši čitali svima nam poznatog Malog princa u prepričanoj verziji autorice Agnes de Lestrade.

Učenici su se zbilja iskazali i dali puno posla komisiji koja se sastojala od 4 knjižničara: Lorete Oroš, Natalije Suman, Slađane Jukić i Deana Murića. Natjecanje je bilo koncipirano tako da su se nakon prvog kruga čitanja i u kategoriji četvrtih i kategoriji šestih razreda odabrala po 3 učenika koji su ponovno čitali.

Pobjednica u kategoriji četvrtih razreda je Petra Franjul, učenica 4. razreda Područne škole Sveti Petar u Šumi, a u kategoriji šestih razreda Jan Jovičić, učenik 6.b razreda Matične škole Pazin.

Pobjednici su za nagradu naravno dobili knjige, a svi ostali priznanja za sudjelovanje u samom natjecanju.

U ugodnoj je atmosferi prošlo još jedno natjecanje u „Čitanju naglas“, čestitke učenicima smiley.

Knjižničari

objavio: Slađana Jukić   datum: 22. 4. 2024.