Međunarodni dan planina na Učki

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana planina 9. prosinca ove godine učenici 6. i 7. razreda PŠ Lupoglav u organizaciji Javne ustanove Parka prirode Učka posjetili su Centar za posjetitelje Poklon na Učki.

Učenici su uz stručno vodstvo razgledali mobilnu izložbu „Diverterra“ koja ih je svojim multimedijalnim sadržajem poučila o zaštiti prirode i okoliša, klimatskim promjenama, proizvodnji hrane, odvajanju otpada te održivom korištenju energije. Izložba je dio edukativnog program Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja. Potom su prošetali snježnom stazom u okolici prijevoja Poklon gdje su naučili prepoznati tragove divljih  životinja. Na ovaj način učenici su osvijestili važnost očuvanja planina izrazito važnih za očuvanje mikroklime, izvora pitke vode te endemskih vrsta.

Posjet je završio veselim i glasnim uživanjem u snježnim radostima.

objavio: Kristina Franović   datum: 11. 12. 2023.