Pozdrav pticama selicama

Lupoglavski sedmaši tradicionalno posjećuju Ornitološki kamp Učka. Ove godine krenuli su u pohod pticama 13. rujna u pratnji učitelja Eduarda Videke.

Kamp je organiziran u suradnji s Javnom ustanovom Parka prirode Učka. Lokva Rovozna popularno je jesensko odmaralište brojnih vrsta ptica tijekom njihove selidbe u toplije krajeve. Službeni prstenovači zagrebačke Udruge BIOM već šesnaestu godinu uzastopno podižu ornitološke mreže, uhićenim jedinkama ptica uzimaju mjere, određuju vrstu, spol i starost te im stavljaju prsten. Puštaju ih u najkraćem vremenu i brinu o njihovoj sigurnosti.

Misija ovog kampa je istraživanje selidbe ptica, procjena važnosti lokalnog staništa za njihov odmor tijekom selidbe kao i utvrđivanje lokalnog sastava vrsta ptica.

Učenici su se družili s ornitolozima, sudjelovali u prstenovanju ptica, rekreirali te uživali u ljepotama učkarskog krajolika ugrijani rujanskim zrakama sunca.

objavio: Kristina Franović   datum: 13. 9. 2021.