Školska knjižnica područne škole Lupoglav smještena je na prvom katu školske zgrade.

Otvorena je svim učiteljima i učenicima UTORKOM I ČETVRTKOM  8,00-14,00 h

E-mail kontakt : lupoglav-knjiznica@osvnpazin.hr

knjižničarka: Natalia Suman

Što se nalazi u školskoj knjižnici?

• slikovnice za najmlađe učenike
  • knjige za djecu i mladež
  • referentna ( priručna) zbirka: enciklopedije, leksikoni, rječnici, pravopisi, atlasi i drugi priručnici
  • časopisi
  • CD, DVD, VHS

Projekt "Naša mala knjižnica"

Već petu godinu knjižnica je uključena u međunarodni projekt „Naša mala knjižnica“ s ciljem popularizacije knjiga i poticanja kritičkog čitanja među djecom.

U projektu su sudjelovali učenici 4. razreda i Mali knjižničari. Pročitali su knjigu “Detektivi Tiko i Piko, Ludnica na pruzi“, finske književnice Aino Havukainen i ilustratora Sami Toivonena.

Tiko i Piko ponekad se ponašaju čudno, žive u Čudogradu i prvi put putuju vlakom. Stekli su puno novih prijatelja i doživjeli fantastično iskustvo putovanja.

Najvažnije od svega naučili su nas kako se ne treba plašiti novih stvari i da nema veze ako ponekad stvari krenu u krivom pravcu.

Nakon čitanja knjige učenici su proučavali Finsku i njene zanimljivosti te su rješavali zabavne i nagradne zadatke iz kreativne knjižice. Imali su zadatak nacrtati novi vlak i opisati kako se njime putuje. Koristeći svoju bogatu maštu nastali su crteži šaljivih, običnih, ovjesnih, letećih, sve u svemu modernih vlakova različitih imena. Voze na struju, dizel, raketno gorivo te magnetne sile. Jure velikim brzinama. Izgledaju komforno s modernim dodatcima i neki vlakovi su visoki i nekoliko katova.

Sve u svemu vrijeme nam je brzo prošlo u čitanju, učenju i crtanju.

Jedva čekamo nove priče u Našoj maloj knjižnici.

Knjižničarka Natalia Suman

objavio: Natalia Suman   datum: 27. 4. 2023.