JA SAM OK - odobren još jedan Erasmus projekt!

Nova kalendarska godina započela je još jednim velikim uspjehom naše Škole! Agencija za mobilnost i programe Europske unije odobrila je Erasmus projekt "Ja sam OK" i dodijelila financijska sredstva od gotovo 50.000,00 eura za provedbu istoga. Projekt je ocijenjen s 92 od ukupno 100 bodova, što je izrazito visoka ocjena.

Škola je nakon perioda nastave na daljinu shvatila potrebu učitelja i učenika da se iz klasične i online učionice pomaknu u prostor koji će doprinositi osjećaju sreće, uspjeha i smirenosti. Pokazatelji govore da se sve više djece nosi s negativnim osjećajima zbog problema s vršnjacima, utjecaja sadržaja na društvenim mrežama i poteškoća u školskom radu.

Rezultati istraživanja pokazuju da suvremeni način života rezultira vrlo malom fizičkom aktivnošću, kako kod djece, tako i kod odraslih. Da bi osigurali ugodan školski ambijent i potaknuli pozitivne emocije i kod samih sebe i kod prijatelja i kolega, dionici nastavnog procesa moraju se znati nositi s emocionalnim nedaćama. Važno je posjedovati vještine kojima je moguće prepoznati vlastite emocije, regulirati ih i osvijestiti okidače stresa.

Kako je mentalno zdravlje usko povezano i s tjelesnom aktivnosti, zgodno je iskoristiti prostor škole i školskog dvorišta kao mjesto za učionicu i za ugodan boravak u školi te u nastavu uključiti sport, kretanje i boravak u prirodi. Važno je stoga učiti o tome što je potrebno za očuvanje zdravlja uma i tijela, kako učiniti školu ugodnim i sigurnim mjestom te kako izvoditi tehnike mindfulnessa i razgovarati o emocijama.

Na temelju svega navedenoga, ciljevi projekta "Ja sam OK" jesu mentalno i fizičko zdravlje učenika i učitelja.

U susretima s europskim kolegama i vršnjacima iz San Giorgia di Mantova, Torrenta iz Španjolske i Schengena u Luksemburgu pokušat ćemo potaknuti promjenu u samima sebi kako bismo mi, a zatim i drugi oko nas bili OK.

Članak o projektu objavljen je na poveznici:

objavio: Lea Ferlin   datum: 20. 1. 2023.

« Svibanj 2024 »