I za kraj - Bugarska!

Posljednja mobilnost u Erasmus+ projektu "Tackling Early Leaving - Out of Box Education" odvijala se 23. - 27. svibnja 2022. u školi bugarskog partnera, OU "20. april" u Panagyurishtu. Tijek aktivnosti opisale su učenice Alisa Bertoša i Anelis Šepić. Na put u Bugarsku krenulo je 6 učenika u pratnji učiteljice Roberte Rudela i učitelja Luke Verbanca.

U ponedjeljak smo posjetili školu „20. April“ koja je bila naš domaćin. Učili smo plesati tradicionalne plesove država koje sudjeluju u projektu. Jeli smo ručak koji su nam pripremili roditelji bugarske djece, zatim smo posjetili muzeje koji se nalaze u Panagyurishtu - gradu u kojem se nalazila njihova škola i naš hotel.
U utorak ujutro bili smo na paradi kojom se slavilo postojanje njihovog pisma. Nakon parade otišli smo u Koprivshtitste pa smo razgledali kuće koje su se gradile u povijesti na onom području.
Srijeda je bila rezervirana za odlazak u Sofiju. Sofija je glavni i najveći grad  Bugarske.Posjetili smo katedralu Alexandra Nevitskog, a nakon toga Etnografski muzej, Nacionalnu galeriju i Arheološki muzej. Ručak smo jeli u ulici Vitosha,  glavnoj ulici u Sofiji. Nakon ručka otišli smo u Muzej iluzija gdje smo proučavali optičke varke i iluzije. Navečer smo se vratili u Panagyurishte te je naš dan završio večerom u hotelu.

U četvrtak smo posjetili Plovdiv. Plovdiv je drugi najveći grad Bugarske. Razgledali smo stari grad i vidjeli smo ostatke iz rimskog perioda. Kasnije smo se uputili u razgledavanje Bachkovog samostana te smo imali malo slobodnoga vremena za kupnju suvenira. Predvečer vratili smo se u hotel na večeru. Nakon večere bila je dodjela certifikata i zajedničko druženje.
Zadnjeg dana, petak ujutro smo se pozdravili s Talijanima, a nakon ručka otišli smo u školu na sportski dan. Tamo smo igrali razne igre i uživali. Vratili smo se u hotel i navečer spakirali kofere za sutrašnji polazak kući.

objavio: Kristina Mijandrušić Ladavac   datum: 1. 6. 2022.

« Svibanj 2024 »