U posjeti OPG Radoslav u Močitadi

Učenici 4. razreda iz Prirode i društva uče o živoj prirodi. A kako bolje upoznati živu prirodu, život biljaka i životinja nego boraveći upravo u prirodi.

Sunčanog smo se ponedjeljka ujutro uputili u Močitadu u rasadnik OPG-a Radoslav. Teta Jadranka i David (bivši učenik naše učiteljice i sin tete Jadranke), David (učenik 4.razreda koji živi u Močitadi) i teta Ksenija (našeg Davida mama i zaposlenica na OPG-u) srdačno su nas primili. Upoznali smo njihov rad na OPG-u, naučili kako biljka raste, koji su joj životni uvjeti potrebni, mirisali smo začinske biljke i uživali u ljepoti boja koje su nas okruživale... Poželjeli smo u jednom trenutku biti male pčelice, leptiri, bubamare da sletimo na prekrasne latice cvijeća.

Naučili smo kako se biljke razmnožavaju, kako se sade sjemenom, reznicama i sadnicom. Upoznali smo jednogodišnje, dvogodišnje i višegodišnje biljke. Posadili smo ljekovitu biljku neven koju smo odnijeli kućama. Davidova mama Ksenija ispekla je kolač od jagoda koji se prikladno stopio sa sadnicom jagode koju smo dobili na poklon.

Kakao tete Jadranke i kolač od jagoda Davidove mame... Mljac!

Prekrasno, cvjetno, mirisno i radno bilo je to jutro u Močitadi.

Hvala Teti Jadranki i njenom Davidu koji nas je strpljivo vodio njihovim miomirisnim carstvom. Hvala mami Kseniji na kolaču od jagoda i hvala njenom Davidu jer je on i bio zagovaratelj ovog posjeta.

Jednim smo dijelom puta krenuli pješice prema školi. Na putu smo uočili plodove trešnje, kompost, izorane njive, mlade sadnice luka, nježne prve zelene listove na stablima i prve šparuge. Jako smo se razveselili kad smo otkrili malo životinjsko carstvo u Močibobima. Prekrasne životinjice koje žive u zajednici. Puran, kokice, guske, mačka i jedno lane razveselili su se našem dolasku i glasanjem nas pozdravljali.

I na kraju igra skrivača ispred crkve u Karojbi.

Jedno prekrasno jutro završilo je druženjem, učenjem, šetnjom i igrom u prirodi.

Jedva čekamo ponovo!

Četvrtaši i učiteljica Kristina Koraca

objavio: Loreta Oroš   datum: 3. 5. 2022.

« Svibanj 2024 »