Samoniklo jestivo bilje

Danas se u našoj školi odvijao projektni dan na temu "Samoniklo jestivo bilje - tradicija i znanost". U projektu su sudjelovali 2., 6. i 7. razred uz vodstvo g. Emira Komića i učiteljice Jagode Opalnić. Što su sve radili pročitajte pod opširnije i otkrit ćete što prikazuje ova slika:)

Učenici 2., 6. i 7. razreda PŠ Karojba danas su imali projektni dan pod nazivom ˝Samoniklo jestivo bilje - tradicija i znanost˝. Projekt se odvijao u sklopu nastavnih predmeta: biologije, kemije, engleskog jezika, prirode i informatike, a cijeli događaj su pratili novinari školskog lista "Pinje".

Projekt je trajao 6 školskih sati pod vodstvom Emira Komića iz grupe ˝Mala scena˝ iz Rijeke i učiteljice Jagode Oplanić.

Na samom početku održane su dvije prezentacije na teme ˝Zdrava prehrana˝ i ˝Samoniklo jestivo bilje˝.

Nakon toga išli smo na terensku nastavu u šumu koja se nalazi u blizini škole. Tražili smo, sakupljali i proučavali različite biljke. Bilo je zabavno i poučno.

Po povratku u školsku zgradu uslijedile su radionice u grupama. Prva grupa bili su kuhari. Pripremali su marmeladu od šipka, čaj od mente i čaj od melise.

Druga grupa je izrađivala herbarij iz biologije.

Treća grupa su bili kemičari. Oni su izračunavali gustoću plodova. Ekstrahirali su klorofil iz listova koprive. Proučavali su kiselost tla i kiselost plodova.

Četvrta grupa su bili englezi. Oni su prevodili imena biljaka na engleski.

Učenici drugog razreda crtali su jestivo bilje i izrađivali ogrlice od šipka.

Informatičari i novinari su izradili prezentaciju o ovom danu, sastavili vijest za školski list te ju objavili na web stranici škole.

I na kraju svi smo degustirali marmeladu od šipka. Bila je jako ukusna. Ovaj ćemo dan svi pamtiti:)

objavio: Irena Mijandrušić Katja Lakoseljac Matea Delšeno   datum: 16. 10. 2009.

« Svibanj 2024 »