Za Dan učitelja, učitelji u klupama

Povodom Svjetskog dana učitelja, koji se obilježava 5. listopada, učenici su preuzeli ulogu učitelja, a učitelji su sjeli u klupe.

Nastavu EJ u 8. r. održali su Petar Kontić, Lukas Sardoč i Teo Ivetac.

Nastavu Kemije u 7. r. pripremili su i održali Niko Pavletić i Aleks Šolić.

Hana Pavat i Anđelika Pilat iz 7. r. te Tara Jurišić i Damjan Levak iz 8. r. preuzeli su ulogu učitelja iz Povijesti.

Hrvatski jezik u 7. r. predavale su Nina Bertoša i Ezana Mujagić.

A Tian Sloković i Josip Mališa poduzetno su stali pred učenike 7. r. u ulozi učitelja Matematike, nastavu Vjeronauka u 7. razredu održale su Gloria Rogić i Donna Ivetac.

Lukasov zaključak je da biti učitelj nije lako jer posao zahtjeva puno pripreme prije same nastave i potrebne su vještine za rad s različitim osobnostima učenika.

A učiteljima je dobro povremeno osvijestiti da je zanimanje učitelja posao koji se radi srcem i tijelom jer nisu samo rečenice ono što podučava, već se 80% komunikacije provodi neverbalnim načinom: pogledom, kretnjama, samim ulaskom u učionicu i, najvažnije, osmjehom.

tekst: Kristina Mijandrušić Ladavac

objavio: Kristina Mijandrušić Ladavac   datum: 13. 10. 2023.