Welcome, our friends!

Kroz projekt "Ja sam OK" upoznali smo partnere iz Istituto comprensivo di San Giorgio di Mantova, škole Monte-Sión iz španjolskog Torrenta i German-Luxembourgish Schengen Lyceum Perl iz Luksemburga pa smo u tjednu 16.- 20.10. 2023. u našoj školi mi njima pružili gostoprimstvo i pokazali im naše primjere dobre prakse na temu zdravlja, baštine i korištenja IKT-a.

Učenici sedmih i osmih razreda matične škole, škole u Karojbi, Motovunu te Trvižu ugostili su 24 učenika zajedno s njihovim učiteljima. Dobrodošlicu im je uputila gradonačelnica gđa Suzana Jašić, zamjenica ravnatelja Nika Katerina Batel i koordinatorica Erasmus projekata Kristina Mijandrušić Ladavac. Uz ugodne zvukove istarskog melosa i evergrinski "Don't Worry, Be Happy" u izvedbi glazbene grupe učenika i njihove voditeljice Nataše Maruškić Popadić, gosti su kušali cukerančiće, breskve i pašaretu.

Kroz cijeli tjedan imali su priliku upoznati kulturu i način života u Istri. Od izrađivanja fuža, 3d printanja glagoljice pa sve do priče o Velemu Jožetu usred Motovuna, šetnje po Parenzani i Puli. Aktivnostima kroz "hosting" tjedan obilježili smo Dan europske baštine, Dan kravate, Dan mentalnog zdravlja i Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Bio je to veoma aktivan tjedan.

U četvrtak se u Karojbi održala oproštajna zabava na kojoj je bilo obilje ukusne hrane, dobre zabave, a za one najhrabrije odvijale su se i karaoke. Podijeljeni su i certifikati o uspješnom sudjelovanju u planiranim aktivnostima.

U petak smo održali nezaboravan turnir u metloboju. Za titulu pobjednika nemilosrdno se borilo čak 6 timova po 6 učenika. S našim smo se gostima teško oprostili u subotu ujutro. Bilo je tu zagrljaja, zadnjih zajedničkih slika, a neki su pustili i suzu. Nadamo se da su uživali i sigurni smo da će im ovih 5 dana ostati u nezaboravnom sjećanju.

tekst: Tara Jurišić, 8. r., PŠ Karojba

Padlet s materijalima:

Izdvajamo iz lokalnih medija:

objavio: Kristina Mijandrušić Ladavac   datum: 24. 10. 2023.