„Ljuban, Pero i Draga među nama“

Na 30. Lovrakovim danima kulture nagrađen je literarni rad Petre Legović, učenice 3. razreda, na temu „Ljuban,Pero i Draga među nama“.

Ljuban, Pero i Draga među nama

Nakon što sam pročitala knjigu Vlak u snijegu počela sam razmišljati o svojim prijateljima i našem svakodnevnom ponašanju.

Svi smo mi ponekad kao Ljuban, Pero i Draga. Ja sam ponekad kao Ljuban, hrabra i odlučna. Suosjećajna sam i spremna saslušati drugoga. Ponekad sam kao Draga,  šutljiva i nježna djevojčica koja cijeni prijateljstvo, ali svoje osjećaje ne pokazujem previše. Mislim da Pero nije dobro postupio kada se nije pridružio zadruzi i smatram da nije u redu potplaćivati nekoga da bi ostvario svoje ciljeve. Ljuban je dijete siromašne obitelji i nije prestajao dijeliti svoje srce, niti je izgubio nadu kad su zapeli u snijegu. Pero želi preko svojeg bogatog oca steći prijatelje. A prijatelja moraš zaslužiti.

Moramo biti složni, kao Ljuban i ostali kada su kopali snijeg svojim malim promrzlim ručicama. Mislim da prijateljstvo pobjeđuje sve prepreke, a mržnja ih stvara. Slažete li se?

Petra Legović

3.razred

objavio: Irena Mijandrušić   datum: 12. 5. 2017.