Školska knjižnica

Školska knjižnica se nalazi u prizemlju naše škole na prostoru od 20 metara kvadratnih. Sadrži zbirku knjižne i neknjižne građe prvenstveno namijenjene učenicima i nastavnicima za potrebe nastave, ali i izvannastavnih aktivnosti.

Građu čine učenički i nastavnički fond, a najveći dio obuhvaća lektiru, potom referentnu zbirku (rječnike, enciklopedije, priručnike...) te stručnu literaturu. U knjižnici se može redovito prolistati periodika stručnog sadržaja, kao i časopisi za djecu i mlade.

Radno vrijeme knjižnice je od 7:30 do 13:30.

Knjižnica radi svaki utorak i četvrtak, ovisno o tjednu A, B ili C.

E-mail kontakt: karojba-knjiznica@osvnpazin.hr

Melita Rundek u našoj školi

Povodom Mjeseca knjige koji se održava svake godine od 15.10-15.11., našu školu posjetila je poznata dječja književnica Melita Rundek koja je predstavila svoju knjigu za djecu, a koja je ujedno i lektira za 6. razred "Psima ulaz zabranjen"."""""2222nn"nn

One noći kad se rodio Tomica nebo je bilo prepuno zvije­ zda. Bolničarka Zora, koja za svako dijete točno i pouzdano zna što će biti kad odraste, rekla je: „U ovakvoj noći rađaju se umjetnici i astronomi. Oni koji će pogled upirati u zvije­zde. Noćas se već rodio jedan skladatelj i jedan slikar, a Tomica će biti pisac“. No godine prolaze, Tomica raste i... ništa. Tomica ni ne čita, a kamoli piše. Ima sve same jedinice i dvojke iz lektire. Što će se dogoditi? Nije li Zora pogriješila? Cijelu situaciju motri s gradskog šetališta spomenik velikom Piscu! I tko zna što bi bilo da Tomica nije poželio imati psa! Tomičina želja doletjela je do spomenika velikom Piscu i on se pomaknuo!
Može li spomenik težak dvije tone hodati i došetati se do prigradskog naselja? Što na to kažu policajci, gospodin direktor knjižnice i gospođa knjižničarka? Postoji li pas koji voli čitati knjige? Kakva je to strašna bolest od koje boluje Tomičin tata zbog koje ne može zamisliti zmaja? I što je to s bakicom kojoj je desna ruka poludjela za listanjem knjiga? Oh da, komplikacijama nikad kraja − u slijepoj ulici pojavio se tajanstveni prolaz, ljudi su pohrlili u knjižnicu! Ajme, što je u ovoj knjizi sve Melita izmislila! Zapetljala i rasplela. Ne može se to prepričati! Najbolje je da sjednete u prvu rečenicu i pročitate cijelu priču!

Za rukopis romana "Psima ulaz zabranjen" dobila je 1. nagradu Ivana Brlić-Mažuranić za 1999. godinu, a roman je kao objavljena knjiga bio u užem izboru za nagradu Grigor Vitez.

Kako nam je bilo slušati Melitu Rundek? Nimalo dosadno... To je ujedno i njezino pitanje, na koji je sama književnica dala odgovor ...da se najviše boji kad priča i u svojim knjigama da nije bila dosadna...

Fotka nas slušača!

objavio: LORETA KALIGARI   datum: 25. 10. 2011.