Školska knjižnica

Školska knjižnica se nalazi u prizemlju naše škole na prostoru od 20 metara kvadratnih. Sadrži zbirku knjižne i neknjižne građe prvenstveno namijenjene učenicima i nastavnicima za potrebe nastave, ali i izvannastavnih aktivnosti.

Građu čine učenički i nastavnički fond, a najveći dio obuhvaća lektiru, potom referentnu zbirku (rječnike, enciklopedije, priručnike...) te stručnu literaturu. U knjižnici se može redovito prolistati periodika stručnog sadržaja, kao i časopisi za djecu i mlade.

Radno vrijeme knjižnice je od 7:30 do 13:30.

Knjižnica radi svaki utorak i četvrtak, ovisno o tjednu A, B ili C.

E-mail kontakt: karojba-knjiznica@osvnpazin.hr

Posjet knjižničarki iz Gradske knjižnice Pazin

U povodu Mjeseca hrvatske knjige u našoj školi u utorak, 9. studenog, gostovale su knjižničarke Iva i Marina iz Gradske knjižnice Pazin. Putem prezentacije predstavile su rad pazinske knjižnice učenicima od 1. do 4. te od 5. do 8. razreda.

Učenicima razredne nastave posebno su bile zanimljive informacije o kreativnim radionicama koje se tijekom cijele godine održavaju u knjižnici, ali i izvan nje. Mali znatiželjnici pozorno su slušali gošće i sasuli ih mnoštvom interesantnih pitanja. Ugodno druženje završilo je iznenađenjem - Marina je zapjevala uz gitaru.

Učenici predmetne nastave saznali su koje sve vrste knjižnica postoje, te o njihovim sličnostima i razlikama s radom školske knjižnice.
Knjižničarke su razveselile po jednog učenika od 2. do 8. razreda dodjeljivanjem besplatnog upisa na godinu dana, naglasivši da je za prvašiće članarina uvijek besplatna.

smiley

objavio: STAŠA FABRIS   datum: 16. 11. 2010.