O knjižnici

Školska knjižnica Područne škole Trviž smještena je na najvišem katu školske zgrade.

Otvorena je svim učiteljima i učenicima PONEDJELJKOM OD 9:00 DO 15:00 SATI i povremenom SRIJEDOM OD 9:00-15:00 SATI

Školska knjižničarka: Natalia Suman

E-mail kontakt: trviz-knjiznica@osvnpazin.hr

Što se nalazi u školskoj knjižnici?

• slikovnice za najmlađe učenike
  • knjige za djecu i mladež
  • referentna ( priručna) zbirka: enciklopedije, leksikoni, rječnici, pravopisi, atlasi i drugi priručnici
  • časopisi
  • CD, DVD, VHS

SUSRET S KNJIŽEVNICOM JOSIPOM MLEVOJ

U četvrtak, 27. travnja 2023. godine posjetila nas je zanimljiva i draga gošća, labinska književnica Josipa Milevoj koja je od nedavno članica Istarskog ogranka Društva hrvatskih književnika.

Napisala je zbirke priča za djecu „Flekijeve pustolovine – Istinite priče“ „Venio, Fleki i Figaro – Istinite priče i putopisi“ i njezina posljednja objavljena slikovnica „Cecilija i slonica Lanka“ koju je predstavila učenicima od 1. do 4. razreda.

Knjiga je posvećena brijunskoj slonici koja je 1974. godine stigla na brijunsko otočje, kao dar premijerke Indire Gandhi, a prošle je godine slonica Lanka slavila svoj 50. rođendan. Slikovnicu je ilustrirala labinska četrnaestogodišnjakinja Lucia Bolčić.

Bilo je to zanimljivo i poučno druženje gdje smo saznali ponešto o slonovima i njihovom životu – gdje i kako žive, čime se hrane, koliko dugo žive, kako komuniciraju i još puno zanimljivosti.

Učenica i književnica su pročitale pojedine dijelove slikovnice i na kraju sata su se svi zabavili točkalicama kojima su utjelovili likove Cecilije i slonice Lanke.

Hvala književnici za maštovito i poučno putovanje kroz svijet priča.

Veselimo se nekom novom susretu i nekoj novoj priči.

objavio: Natalia Suman   datum: 28. 4. 2023.