O knjižnici

Školska knjižnica Područne škole Trviž smještena je na najvišem katu školske zgrade.

Otvorena je svim učiteljima i učenicima PONEDJELJKOM OD 9:00 DO 15:00 SATI i povremenom SRIJEDOM OD 9:00-15:00 SATI

Školska knjižničarka: Natalia Suman

E-mail kontakt: trviz-knjiznica@osvnpazin.hr

Što se nalazi u školskoj knjižnici?

• slikovnice za najmlađe učenike
  • knjige za djecu i mladež
  • referentna ( priručna) zbirka: enciklopedije, leksikoni, rječnici, pravopisi, atlasi i drugi priručnici
  • časopisi
  • CD, DVD, VHS

Projekt "Naša mala knjižnica"

Već petu godinu knjižnica je uključena u međunarodni projekt „Naša mala knjižnica“s ciljem popularizacije knjiga i poticanja kritičkog čitanja među djecom.

U projektu su sudjelovali učenici 4. razreda. Pročitali su knjigu “Detektivi Tiko i Piko, Ludnica na pruzi“, finske književnice Aino Havukainen i ilustratora Sami Toivonena.

Tiko i Piko ponekad se ponašaju čudno, žive u Čudogradu i prvi put putuju vlakom. Stekli su puno novih prijatelja i doživjeli fantastično iskustvo putovanja.

Najvažnije od svega naučili su nas kako se ne treba plašiti novih stvari i da nema veze ako ponekad stvari krenu u krivom pravcu.

Nakon čitanja knjige učenici su proučavali Finsku i njene zanimljivosti te su rješavali zabavne i nagradne zadatke iz kreativne knjižice. Imali su zadatak nacrtati novi vlak i opisati kako se njime putuje. Koristeći svoju bogatu maštu nastali su crteži šaljivih, običnih, ovjesnih, levitirajućih, sve u svemu modernih vlakova imena Superspeed, Fastair, Trein, Hrvatski vlak, Vhilder i Aseer. Voze na struju, dizel, raketno gorivo te magnetne sile. Jure velikim brzinama i izgledaju komforno pa čak su i na dva kata, poneki voze i prema svemiru.

Sve u svemu vrijeme nam je brzo prošlo u čitanju, učenju i crtanju.

Jedva čekamo nove priče u Našoj maloj knjižnici.

Knjižničarka Natalia Suman

objavio: Natalia Suman   datum: 5. 4. 2023.