O knjižnici

Školska knjižnica Područne škole Trviž smještena je na najvišem katu školske zgrade.

Otvorena je svim učiteljima i učenicima PONEDJELJKOM OD 9:00 DO 15:00 SATI i povremenom SRIJEDOM OD 9:00-15:00 SATI

Školska knjižničarka: Natalia Suman

E-mail kontakt: trviz-knjiznica@osvnpazin.hr

Što se nalazi u školskoj knjižnici?

• slikovnice za najmlađe učenike
  • knjige za djecu i mladež
  • referentna ( priručna) zbirka: enciklopedije, leksikoni, rječnici, pravopisi, atlasi i drugi priručnici
  • časopisi
  • CD, DVD, VHS

Susret s književnicom Josipom Milevoj

Povodom Mjeseca hrvatske knjige u utorak 26. listopada održan je susret s književnicom Josipom Milevoj za učenike 1., 2. i 3. razreda.

Labinjanka JOSIPA MILEVOJ predstavila je dvije slikovnice za djecu:

„Flekijeve pustolovine“, i „Venio, Fleki i Figaro“  a sastoje se od niza istinitih dogodovština njihova psa Flekija.

Pročitala im je nekoliko istinitih priča u kojima su glavni likovi pas Fleki, mačak Figaro i dječak Venio.

Djeca su nakon toga postavljala pitanja, a rado su iznijeli iskustva koja su doživjeli sa svojim kućnim ljubimcima.

Književnica kaže: Djeca vole da im čitate priče, razvija im se koncentracija, mašta i pronicljivost.

objavio: Natalia Suman   datum: 30. 11. 2021.