Tackling Early Leaving - Out of Box Education

Priloženi dokumenti:
ebook Out of Box Education.pdf

Prvi Erasmus+, rado dočekan

Početkom školske godine 2019./2020. Nacionalna agencija u Rumunjskoj odobrila je financiranje projekta „Tackling Early Leaving – Out of Box Education“, a u projektu kao jedan od partnera sudjeluje i OŠ Vladimira Nazora Pazin, PŠ Karojba.

Ciljevi projekta dotiču se tehnika koje će smanjiti rano napuštanje školovanja te dijeljenja dobrih praksi inovativnih metoda podučavanja u institucionalnom i izvaninstitucionalnom obrazovanju, a sve to kako bi se učenici osjećali uspješni te razvili vještine potrebne za učenje u 21.st.: rješavanje problema, donošenje odluka i učinkovitu komunikaciju.

Zemlje partneri u projektu su Rumunjska, Hrvatska, Španjolska, Bugarska i Italija. Planirano je pet mobilnosti razmjene učenika:

1. Španjolska – veljača, 2020.
  2. Rumunjska – svibanj, 2020.
  3. Hrvatska – studeni, 2020.
  4. Italija – veljača, 2021.
  5. Bugarska – svibanj, 2021.

Uz mobilnosti učenika planirana su i 2 susreta za učitelje, prvi u Španjolskoj (listopad, 2019.) i drugi u Italiji (listopad, 2020.).

Više o školama partnerima i razlozima za projekt pronađite u letku. Logo projekta napravljen je prema ideji našeg učenika Luke Kramara. Aktivnosti kojima ćemo sudjelovati rezultat su dugogodišnjeg kvalitetnog suradničkog rada učitelja u PŠ Karojba.

Aktivnosti pratite i na TwinSpace stranicama te na navedenoj web-stranici projekta. Na ulazu u zgradu škole dočekuje Vas i EU kutak.

objavio: Kristina Mijandrušić Ladavac   datum: 9. 2. 2020.