Mjesec hrvatske knjige 2019.

Mjesec hrvatske knjige manifestacija je kojom se tijekom mjesec dana, od 15. listopada do 15. studenoga, nastoji što više govoriti o knjizi i promicati čitanje.

Ovogodišnja je manifestacija posvećena glazbi, a moto je U ritmu čitanja!

U takvom je ritmu bilo tijekom Mjeseca hrvatske knjige i u školskoj knjižnici.

Osim što su nam već počeli pristizati literarno-glazbeni radovi na tu temu (objavljen je naime međuškolski pjesnički natječaj čiji se detalji mogu pročitati u prilogu), zvuk i glazbu spojili smo i u jednu zanimljivu radionicu. O bajkovitom spoju zvuka i književnosti govorili smo s učenicima drugih razreda Matične škole.

Jednom davno, u dalekom kraljevstvu iza sedam gora i sedam mora… Radi se naravno o bajkama. Slušali su se audiozapisi poznatih pisaca bajki – Hansa Christiana Andersena, braće Grimm te naše Ivane Brlić Mažuranić.

Oči su nam u knjižnici ovog puta odmarale, ali zato su uši bile u svom punom zamahu. Bilo je tu mnoštvo zvučnih zadataka pa smo do kraja radionica bili skroz opijeni i ušuškani u tom divnom spoju zvuka i riječi.

Knjižničari Slađana Jukić i Dean Murić

Priloženi dokumenti:
U_ritmu_citanja_-_me_uskolski_pjesnicki_natjecaj.pdf (12.64 MB)

objavio: Slađana Jukić   datum: 4. 11. 2019.