Književni susret s Nikolinom Manojlović Vračar

U suradnji s Gradskom knjižnicom Pazin povodom Međunarodnog festivala slikovnice „Ovca u kutiji“ u goste nam je stigla svestrana autorica i ilustratorica Nikolina Manojlović Vračar.

U ponedjeljak, 13. 9. 2021. učenici nižih razreda na platou ispred škole uskočili su u razigrani svijet bajkovite priče „Oblak u žutom kaputu, ispričane kamišibaj tehnikom koju je autorica dočarala na dinamičan  i interaktivan način.

Kamišibaj [kamishibai] je umjetnost pripovijedanja uz pomoć slika na maloj drvenoj pozornici. Riječ je o umjetnosti koja spaja sliku i riječ, odnosno podrazumijeva interakciju govora i slike.

Oblak u žutom kaputu je dirljiva priča s prekrasnom porukom da nas podsjeti na one koji nemaju ili imaju vrlo malo, na one koji se svakodnevno žrtvuju, na one koji su zahvalni i na najmanjoj sitnici pa makar to bio i samo zagrljaj, osmijeh ili lijepa riječ.

Zahvaljujemo organizatorima i autorici na ovom lijepom druženju.

objavio: David Jelenković   datum: 13. 9. 2021.