EKSKURZIJA OSMAŠA

Dana 26. rujna osmaši su se uputili na trodnevnu ekskurziju u Dalmaciju.

1.dan

Bilo je to 26. rujna 2019. Napokon je stigao taj dugo očekivani četvrtak. Išao sam spavati ranije kako bih se mogao naspavati za nadolazeću ekskurziju, no od uzbuđenja sam se probudio već oko 3 sata ujutro. Čekao sam, čekao i napokon dočekao 5:40. Razrednik je došao prvi i sve nas dočekao na mjestu sastanka. Kada su nas roditelji ostavili i pozdravili se s nama krenuli smo ka autobusnoj stanici gdje smo nestrpljivo čekali autobus koji je dolazio iz smjera Karojbe. Napokon je stigao! Ukrcali smo se i išli po učenike u Tinjan, a potom i posljednju stanicu, Lupoglav. Nakon kraćeg putovanja zaustavili smo se na odmaralištu Vrata Jadrana da bi smo napravili kraću pauzu, a zatim nastavili putovanje. Zaustavljali smo se potom još par puta. Kako ne bi bilo dosadno u autobusu atmosferu su održavali „dežurni učenici“. Napokon smo stigli u Split gdje smo razgledali Dioklecijanovu palaču i krenuli na ručak. Nakon toga krenuli smo do kanjona rijeke Cetine gdje smo imali organiziranu vožnju brodićem. Nakon brzog razgleda grada Trogira stigli smo u naš hotel. Kasnili smo na večeru, ali svejedno smo se uspjeli okrijepiti  i umorno uputiti ka sobama. Već umoran od puta legao sam u krevet i malo pričao s Lukom dok oboje nismo zaspali.

2.dan

Bilo je to 27. rujna 2019. Petak. Buđenje je bilo oko 6:30, a potom doručak i odlazak u Nacionalni park Krka. Kroz nacionalni park dosta smo šetali, vidjeli slapove te kako su jednom radili mlinovi. Umorni od prijašnjeg dana nismo bili baš puni volje i entuzijazma i u tom raspoloženju čekali smo brod. Konačno je i brod stigao. Svi umorni i gladni nestrpljivo smo ga čekali jer smo znali da nas on vozi do gradića Skradina gdje nas čeka ručak. Nakon ručka, uputili smo se ka Sokolarskom centru gdje nas je čekao animator sa sovom. Ispričao nam je puno informacija o sovi kroz šalu, a onda otišao po sokola o kojem nam je isto tako dao informacije. Nakon predavanja mogli smo ih razgledati te kupiti različite suvenire. Kada smo završili vodiči su nam rekli da idemo razgledati Vodice na negodovanje mnogih. Nakon što smo razgledali Vodice išli smo u hotel na večeru i potom u svoje sobe. Bili tužni jer smo znali kako nam je ovo zadnja noć i raspravljali o tome kako bismo voljeli da smo na ekskurziji barem četiri dana. Umorni od današnjeg puta i svjesni da sutra idemo u Fun park Biograd krenuli smo što prije spavati kako bi smo bili odmorni za sutra.

3.dan

Posljednji dan 28. rujna 2019. Subota. Polazak je bio u 9:00. Odmorni i spremniji no ikad uputili smo se na doručak. Nakon doručka išli smo u sobe i još malo raspravljali o svemu i svačemu. Kada je bilo vrijeme za to predali smo ključeve na recepciju i krenuli prema autobusu. Išli smo u razgled grada Šibenika. Tamo nas je dočekao lokalni vodič i rekao nam sve što trebamo znati o Šibeniku kojega smo razgledavali. Kada smo završili sa razgledavanjem Šibenika uputili smo se u Fun park Biograd Mirnovec. Jedva smo čekali da nam podjele karte i bonove sa kojima smo si išli po ručak. Prošli smo sve atrakcije a jedna od najdražih mi je bila 123go. iz koje se je lijepo i jasno mogao vidjeti Biograd na Moru. U Fun parku nigdje nije bilo gužve. Došlo je i vrijeme za odlazak. Putovali smo uz kraće zaustavljanje na odmaralištima i putem prepričavali dojmove. Došli smo do Lupoglava gdje smo ostavili učenike te škole i išli prema Tinjanu. U Tinjanu smo isto tako ostavili i pozdravili se s učenicima i isto tako bili tužni što je sve završilo i što sada na sljedećoj stanici i mi silazimo. Došao je i taj trenutak kada smo se i mi iskrcali te umorno krenuli svojim kućama.

Autor: Nikola Kajapić

objavio: MATEA GLAVAŠ   datum: 28. 10. 2019.