Obilježavanje Dana znanosti za mir i razvoj 2017.

Dana 7. studenog u našoj školi obilježio se Dan znanosti za mir i razvoj. Učenici 7. i 8. razreda održali su kratku prezentaciju te nizom atraktivnih pokusa približili prirodne znanosti učenicima od 1. do 4. razreda.

Učenica Karla Bravar pokazala je načine na koji se mogu naelektirzirati razna tijela, te način na koji radi kompas. Ella Ivančić je pokazala kako nas lom svijetla može prevariti da pomislimo da čaša nestane. Stefani Mogorović je pokazala kakvu je gustoća raznih tvari koje imamo u kućanstvu, dok je Luka Benčić ispitao električnu vodljivost raznih tvari te ukazao na opasnost od kratkog spoja. Učenik Teo Koren demonstrirao je kako „slonovska pasta za zube“ može zapaliti tinjajuću treščicu. Bruno Zović je pokazao kako gorenje svijeće može uvući vodu u čašu, a Alex Šćulac kako kod kuće napraviti bombu od brašna.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 15. 11. 2017.