Predavanje "Hrvatsku volim putujući"

Dana 8. studenog 2017. našu je školu posjetio putopisac Matej Perkov i održao dva zanimljiva predavanja: ,,Hrvatsku volim putujući'' za učenike od 5. do 8. razreda i ,,Planinarimo i čuvamo okoliš'' za učenike mlađih razreda.

Matej Perkov nositelj je visokog, najvišeg i posebnog priznanja za Hrvatsku planinarsku obilaznicu, te priznanja za promociju HPD Kapela nakon samostalne ekspedicija „Monte Rosa 2013“ gdje je ispenjao deset vrhova viših od 4000 m, što još nikome iz Hrvatske nije uspjelo! Drugi veliki rezultat je samostalni uspon na Mont Blanc u sklopu ekspedicije „Onda romantica 2014“, čime je postao prvi Hrvat koji se popeo na najviši vrh Alpi pješice iz Chamonixa.

Autor je knjige „Planinarenje je način izražavanja“ koja je rasprodana u manje od godinu dana i dobila je nagradu „Marko Polo“ kao najbolji hrvatski putopis u 2015. godini. Krajem 2016. godine izdao je svoju drugu knjigu „Želim dotaknuti nebo“ u kojoj objedinjuje svoje visokogorske uspone i ekspedicije.

Iskustva sa svojih putovanja Matej Perkov često prenosi drugima, a sada smo i mi imali čast biti njegova publika. S užitkom smo slušali priče s putovanja i gledali živopisne krajolike koje je posjetio, a mnogo smo toga naučili i o očuvanju prirode.

Priloženi dokumenti:
Matej_Perkov_zivotopis_prilog_pismu.docx (1.12 MB)

objavio: MIRJANA FLEGO   datum: 6. 11. 2017.