DUZS (Državna uprava za zaštitu i spašavanje) - 1. i 2. mjesto u Istarskoj županiji!

Veliko nam je zadovoljstvo bilo i ove godine, 3. put zaredom, uključiti se u literarni natječaj koji već nekoliko godina objavljuje DUZS. Također, 3. put zaredom, osvojili smo i priznanja na županijskoj razini!

Literarna grupa rado sudjeluje u literarnim natječajima, a najveći su joj izazov i radost oni koji daju priliku učenicima da se izraze u temama koje mogu potaknuti svijest učenika, ali i ostalih ljudi o važnosti očuvanja prirode te savjesnog ponašanja u slučaju  katastrofa.

Ove su godine Nikola Kajapić (5. razred) s pričom temeljenom na istinitom događaju "Lovačka priča" i Karin Ritoša (7. razred) s pjesmom "Jučer / Potres je potresao moj grad", pod vodstvom mentorice, voditeljice Literarne grupe i učiteljice Hrvatskoga jezika, Tatjane Savić,  osvojili 1. i 2. mjesto u našoj županiji. Svjesni činjenice da na natječaj stižu brojni radovi učenika diljem županije i države, veoma nas je obradovala vijest o priznanjima. Još nas je više razveselilo što nam je ove godine priznanja osobno uručio gospodin Renato Kalac, prof., u ime Državne uprave za zaštitu i spašavanje (Područni ured za zaštitu i spašavanje Pazin).

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 7. 6. 2017.