Obilježavanje Dana znanosti za mir i razvitak

Dana 21.11.2016. u PŠ Trviž obilježio se Dan znanosti za mir i razvitak koji se obilježava svake godine 10. studenog.

Učenice Vanessa Smoljan i Ema Zović iz 8. razreda održale su kratku prezentaciju povodom Dana znanosti, nakon čega su pokazale nekoliko zanimljivih pokusa iz fizike. Učenicima razredne nastave približile su pojam ravnoteže, gustoće i podtlaka te što su vodiči, a što izolatori.

Učenice 7. razreda, Karla Bravar, Stefani Mogorović, Glorija Pahor, Karin Ritoša i Anastazija Širol pokazale su niz zanimljivih pokusa iz kemije. Učenici su mogli vidjeti kako se boji plamen, koliko se soli može otopiti u maloj količini vode te kako kod kuće napraviti aparat za gašenje požara. Sve se završilo s vatrometom koji se tvrdoglavo nije htio upaliti. Mentori učenicima bili su Kristina Benčić i David Jelenković.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 25. 11. 2016.