I ove godine osvojili smo nagradu SFera!

Učenici, članovi Literarne grupe, i ove su se godine rado odazvali natječaju za nagradu SFERICA. Luka Štefanuti osvojio je 1. mjesto za priču Sirene Banditi. Čestitamo njemu i Gloriji Pahor koja nije ušla u najužu konkurenciju, ali je njena priča, kao i Lukina, poželjno štivo za čitanje!

Već tradicionalno, posljednjih nekoliko godina naši se učenici redovito i rado uključuju u natječaj koji organizira SFERA, Društvo za znanstvenu fantastiku iz Zagreba. Zadane su teme za literarne radove bile zanimljive: Selo bez gravitacije i Sirene banditi, za učenike predmetne nastave te Čudovište ispod kreveta i Moj ljubimac dinosaur za učenike razredne nastave.  Učenici 6. razreda, Glorija Pahor i Luka Štefanuti, iskusni i već nagrađivani pisci znanstvene fantastike i fantasy žanra, odabrali su svatko svoju temu i krenuli u literarno stvaralaštvo.

Nakon nestrpljivog iščekivanja rezultata, dobili smo obavijest da je Luka osvojio prvo mjesto u svojoj kategoriji. .

Ove godine, po prvi put, sudjelovao je i učenik četvrtog razreda Luka Sironić sa temom "Moj kućni ljubimac dinosaur". Osvojio je drugo mjesto u kategoriji učenika  od prvog do četvrtog razreda. Veselo je otišao u Zagreb na svečanu dodjelu nagrada na najvećoj hrvatskoj SF Konvenciji SFeraKona.

Želimo ugodno čitanje priča iz svijeta fantastike koje možete naći u prilogu.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 19. 5. 2016.