CAP program (Child Assault Prevention)

CAP program(Child Assault Prevention) radionica poučava djecu elementarnim pravima da budu sigurna, jaka i slobodna.

Cap radionica za učenike uslijedila je nakon predavanja za roditelje i osoblje škole. Kroz radionicu učenike se poučava strategijama kojima će povećati svoju sigurnost u svom okruženju i informiraju kako prepoznati opasne situacije.  Tako se smanjuje njihova ranjivost.

Obrazovanje o prevenciji najučinkovitiji je oblik borbe protiv zlostavljanja djece.

Učenici su kroz tri igrokaza naučili kako prepoznati moguće oblike zlostavljanja (od vršnjaka, poznate ili nepoznate osobe), što treba učiniti, kome se obratiti za pomoć.

Kroz radionicu učenici su naučili kako biti JAKI, SIGURNI i SLOBODNI.

Radionicu su provele defektologinja Ana Juričić, psihologinja Ljiljana Matošević Levak i pripravnica Valentina Rabar.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 29. 4. 2016.