Mjesečni projekt – Taj osjećaj (monolog književnog lika): Proljeće i ljubav

Potaknuti lijepim iskustvima tijekom pripremanja jesenskog mjesečnog projekta („Priča jesenskog šešira“), petaši su i proljeće odlučili dočekati i pozdraviti radom na mini-projektu. Ovoga su se puta posvetili ljubavi koju su smjestili u proljetno doba, kako bi ova dva motiva „procvjetala“ na najljepši mogući način.

Zadatak je bio sljedeći:

Trebalo je pročitati tekst u jednoj cjelini u čitanci (Ah, ta ljubav / Ole i Trufa / Ljubavni slučaj mačka Joje / Televizijko dijete / Paunaš / Mene nitko ne voli / Moja ljubav, Vesna / Prva ljubav) te po želji odabrati lik te se uživjeti u njegovu ulogu. Zatim je trebalo napisati monolog toga lika (koji dočekuje proljeće ili uživa u proljeću, ili ima ljubavne probleme, ili je zaljubljen… po vlastitome izboru). Tekst je trebao proizlaziti iz odabranog teksta, ali se trebao stvaralački nadograditi, izmijeniti. Najljepši dio prezentacije bio je samo recitiranje jer su učenici, za svoj nastup trebali izraditi papirnate bukete cvijeća odnosno cvijet, cvjetni origami, sliku, herbarij – koji će biti izrađen od proljetnog cvijeća.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 22. 4. 2016.