Hrvatski jezik - Mjesečni projekt 5. razreda: Priča jesenskog šešira

Krajem mjeseca listopada na satu Hrvatskoga jezika održana je prezentacija mjesečnog projekta, „Priča jesenskog šešira“.

Jesen je godišnje doba koje budi razne osjećaje i raspoloženja. Od očekivanja i pripreme za kišna razdoblja, hladnoću i zimu, do veselja zbog predivnih boja kojima nas obasipa priroda te plodova koji su ukusni i šaroliki.

Petaši su ove nastavne godine odlučili prigrliti jesen s radošću te su se, već početkom mjeseca listopada, počeli uživljavati u ovo godišnje doba. Kako bi se uživjeli u pravi jesenski ugođaj, krenuli su na posao. Zadatak je bio sljedeći: trebalo je napisati svoju jesensku priču te ju naučiti lijepo i tečno pričati, premda ne dulje od minute. Cilj je bio uživjeti se u priču tako da su učenici zamislili da su šešir koji priča svoju priču. Naravno, kako bi ugođaj bio potpuniji, krenulo se u potragu za starim šeširom, kojeg je trebalo ukrasiti jesenskim plodovima (lišće, orasi, orahove ljuske, bundeva, šipak...). Kako je sve izgledalo, pogledajte u prilogu.

Napisala, Tatjana Savić

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 2. 11. 2015.