Šestaši izabrali vodstvo razreda

Početkom nove školske godine šestaši su održali izbore za vodstvo razreda. Tijekom radnoga tjedna održane su kandidature te je za daljnji krug glasovanja izabrano dvoje kandidata (na temelju većinskog broja glasova) koji su krenuli u izbore za predsjednika odnosno potpredsjednika razreda.

Početkom nove školske godine došao je na red izbor "vođe" razreda šestog razreda. Tom smo se prilikom zapitali kakve osobine treba vođa treba imati? Što bi trebao raditi za razred i učenike u razredu? Na satu razrednika učenici su glasovali za svog kandidata.

Učenici su se za sat na kojemu će se održati izbor za vodstvo razreda pripremili nekoliko dana ranije, na prethodnome satu razrednika. Najavljeni su izbori te su učenici na radnim listićima kandidirali  kolegu iz razreda za kojeg su smatrali da je najbolji izbor. Nakon toga, prebrojali smo glasove te su se dvije učenice, Ella Ivančić i Glorija Pahor, koje su osvojile najveći broj glasova, kandidirale za drugi krug izbora. Slijedila je priprema za prezentaciju na dan izbora koji su kandidatkinje, Ella i Glorija, ozbiljno shvatile.

Sat  izbora započeli smo razgovorom o tome kakve osobine mora imati osoba koja je vođa razreda? Što bi ona trebala raditi za razred i učenike u razredu? Upoznali smo se pomoću Powerpoint prezentacije s dužnostima, ovlastima, povlasticama i ograničenjima položaja učenika - predsjednika razreda te ujedno člana Vijeća učenika. Kandidatkinje su održale mali predizborni govor i uslijedilo je  tajno glasovanje popunjavanjem izbornih listića te ubacivanjem u kutiju. I tako smo dobili novog vođu, točnije voditeljicu-predsjednicu razreda i njenu zamjenicu. Ella Ivančić postala je ovogodišnja predsjednica, a Glorija potpredsjednica šestoga razreda PŠ Trviž.

Uslijedilo je iznošenje dojmova izabranih učenica te učenika-glasača. Učenici su prokomentirali te zapisali na jedan papir svoja očekivanja od izabrane predstavnice te smo potpisali i sporazum u trajanju jedne školske godine, koji je potvrdio izbor vlastoručnim potpisima.  Obavili smo i svečano fotografiranje te ukrasili pano prigodnom temom.

Napisala Tatjana Savić

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 14. 9. 2015.