Natječaj za likovne, literarne i foto radove djece i mladih 2014./2015. – DUZS

Ove je godine Državna uprava za zaštitu i spašavanje petu godinu zaredom organizirala natječaj za likovne, literarne i foto radove djece i mladih. Na poziv su se odazvale dvije učenice 8. razreda PŠ Trviž, Alanis Mirko i Ines Perčić.

Teme natječaja koji je organizirao DUZS bile su vezane za katastrofe te snage zaštite i spašavanja. Poznato je da je na natječaj pristiglo više od 3500 radova koji su prošli odabir na županijskoj razini te krenuli dalje, u sjedište uprave, koja je zaprimila ukupno 358 radova (među njima 91 literarni rad). U odabiru najkvalitetnijih radova sudjelovali su i Agencija za odgoj i obrazovanje, Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet te Ministarstvo znanosti.

Učenice 8. razreda, Alanis  Mirko i Ines Perčić, uključile su se u natječaj te napisale priče na zadanu temu. Naziv Inesinog rada bio je „Akcija spašavanja“, dok je Alanis napisala priču pod nazivom „Mladi život ugasila je vatra“. Radovi su, na veliku sreću učenica i mentorice Tatjane Savić, učiteljice hrvatskoga jezika, dospijeli na državnu razinu, te dokazali kvalitetu i vrijednost, zbog čega su pozvani na svečanu dodjelu nagrada koja je ove godine održana u Puli. Priče možete pročitati u prilogu ispod.

Priloženi dokumenti:
Akcija_spasavanja.pdf (78.52 KB)
Mladi_zivot_ugasila_je_vatra.pdf (86.63 KB)

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 9. 6. 2015.